Konkurs MSZ na najlepszą pracę magisterską

Do końca roku zarówno polscy, jak i zagraniczni studenci mogą zgłosić swoją kandydaturę na Konkurs Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów na szczególnie istotne zagadnienia dotyczące miejsca Polski na scenie międzynarodowej, jej polityki zagranicznej oraz na różnorodne wyzwania wynikające z rozwoju sytuacji w Europie i na świecie.

Do 31 grudnia 2016 r. należy zgłaszać obronione prace magisterskie  (liczy się data wpływu pracy do MSZ). Prace powinny dotyczyć współczesnych stosunków międzynarodowych i mieścić się w zakresie niżej wymienionej problematyki:

• priorytety polskiej polityki zagranicznej i ich realizacja w wybranych dziedzinach lub regionach geograficznych;
  • stosunki Rzeczypospolitej Polskiej z wybranym państwem, grupą państw lub regionem;
  • członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej;
  • polityka Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • polityka Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych;
  • polityka Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych;
  • promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, w tym polskiej kultury i nauki;
  • prawa człowieka;
  • współpraca Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie międzynarodowych stosunków ekonomicznych.

Dla laureatów konkursu przewidziano następujące nagrody i wyróżnienia:

• nagroda I stopnia - w formie nagrody pieniężnej oraz stażu trwającego od jednego do trzech miesięcy w wybranej komórce organizacyjnej Ministerstwa lub jednomiesięcznego stażu w wybranej placówce zagranicznej;
  • nagroda II stopnia - nagroda pieniężna;
  • nagroda III stopnia - nagroda pieniężna;
  • wyróżnienie - w formie upominku książkowego.

Prace konkursowe należy zgłaszać wyłącznie w wersji elektronicznej przez uczelnię (tzn. praca winna być wysłana z adresu instytucjonalnego uczelni), w której praca została obroniona.

Na adres konkurs.ministra@msz.gov.pl należy przesłać pracę dołączając:

• opinię recenzenta;
  • opinię promotora;
  • życiorys autora pracy zawierający dane kontaktowe tj.: numer telefonu, adres mailowy i adres do korespondencji.

Serdecznie zapraszamy absolwentów do zgłaszania swoich prac!

Więcej informacji