Liczne nagrody na VII Śląskiej Gali Sportu Akademickiego

Ogólnopolska Gala Sportu Akademickiego już dawno za nami. Wyjechaliśmy z Warszawy z nie lada dobytkiem - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wraz z klubem uczelnianym AZS triumfował wśród wszystkich uczelni ekonomicznych w kraju. Tydzień później, w czwartek 27 października br., KU AZS UE Katowice miał zaszczyt uczestniczyć w Gali Śląskiego Sportu Akademickiego 2016 w katowickim kinoteatrze Rialto.

Przepięknie przygotowana scena, dzięki staraniom Organizacji Środowiskowej AZS, gościła tak znane postaci, jak m.in. Sekretarz Generalny Akademickiego Związku Sportowego Bartłomiej Korpak, Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun czy prezes Organizacji Środowiskowej AZS Bogusław Oleksy.

Po oficjalnych przemówieniach, konferansjer zaprosił na scenę Bartłomieja Korpaka i Waldemara Bojaruna, żeby wręczyli odznaki AZS. Złota - najwyższa odznaka powędrowała do Łukasza Turleja, który od wielu lat działa w naszym Klubie Uczelnianym AZS na Uniwersytecie Ekonomicznym i mocno angażuje się we wszystkie jego działania. Łukasz, jako wiceprezes KU AZS UE w dwóch kadencjach, organizował imprezy sportowe w wielu dyscyplinach, zarówno na poziomie lokalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym (m.in. Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej i Akademickie Mistrzostwa Świata w Szachach).

szachy

marta pudaPo uroczystych odznakach przyszedł czas na chwilę relaksu w rytmie reagge. Publiczność rozkołysał zespół "Konopians", który występuje już na polskiej scenie od 20 lat.

Puchary i wyróżnienia w klasyfikacjach Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska wręczali Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun oraz Prezes AZS UŚ, Aleksander Fangor. I tutaj nasz Klub ma się czym pochwalić - jako pierwsi, odebraliśmy puchar najlepszego organizatora Akademickich Mistrzostw Śląska – wyróżnienie przyznawane tylko jednej uczelni na terenie całego województwa. W naszych rękach znalazł się również puchar za IV miejsce w klasyfikacji generalnej AMŚ.

Na końcu zostały rozdane Złote Gryfy, które są wręczane w pięciu różnych kategoriach. Nagrodę za największy sukces, otrzymała Marta Puda, za zajęcie 6 miejsca w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w Szabli Kobiet. Jednak to tylko nieliczny z jej sukcesów. Marta jest też brązową medalistką letniej Uniwersjady w Gwangju (Korea Południowa).

Gala zakończyła się uroczystym bankietem, podczas którego można było skosztować różnych przysmaków, a także porozmawiać z ludźmi sukcesu, którymi my każdego dnia się stajemy. Uniwersytet może pochwalić się licznymi tytułami właśnie dzięki ciężko trenującym, uczącym się i pracującym Zawodnikom. Nasza Uczelnia jest stale wyróżniana w poszczególnych kategoriach, zajmując z roku na rok coraz wyższe lokaty.

Członkom KU AZS UE Katowice składamy serdeczne gratulacje i podziękowania. Będzie ku temu okazja również na Gali Sportu Akademickiego, która odbędzie się 5 stycznia 2016 r. w klubie Variette w Katowicach. Więcej informacji wkrótce.