Przejdź do menu Przejdź do treści

Osiągnięcia sportowe naszych studentów i absolwentów

U progu nowego roku akademickiego studenci i absolwenci naszej uczelni mogą poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi.

Na początku września podczas Olimpiady Szachowej w Baku Polki w składzie z naszą absolwentką i Akademicką Mistrzynią Polski w barwach AZS UE Katowice, Kariną Szczepkowską, zdobyły srebrny medal wśród 140 państw świata. Karina była najlepszą zawodniczką polskiej drużyny i otrzymała drugi srebrny medal również za wynik indywidualny. Był to najlepszy start kobiet w historii polskich szachów. Za osiągnięty wynik nasze zawodniczki zostały odznaczone Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP na jednym spotkaniu razem z medalistami olimpijskimi z Rio. Więcej

Podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w sierpniu br. nasza absolwentka Marta Puda reprezentowała Polskę w szabli kobiet drużynowo. Szczegóły
Za ten sukces, podczas Jubileuszowej Inauguracji roku akademickiego 2016/2017, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wręczył absolwentce Wydziału Zarządzania list gratulacyjny.

10 października Dariusz Świercz, absolwent naszej uczelni, wygrał prestiżowy turniej szachowy 3rd Millionaire Chess Open 2016. Za zwycięstwo otrzymał czek na 30.000 USD. Więcej
W tym samym tygodniu 14 i 15 października w Tauron Arenie Karków rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas rozgrywanych w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do XVIII Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym oraz XXIII Mistrzostwach Europy Karate Fudokan. Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Michał Sowa wywalczył mistrzostwo świata! Więcej

Liczne nagrody zdobywają również nasi tancerze. Pary reprezentujące Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" podczas I Turnieju Tańców Polskich "O Złoty Kłos Lisiecki" w Liszkach rywalizując w V kategorii zajęły komplet miejsc na podium. Szczegóły
Ponadto para Łukasz Kopyto i Paulina Radzik podczas ostatniego Turnieju Tańców Polskich we Wronkach zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej i cały czas utrzymuje pierwszą pozycję w Ogólnopolskim Rankingu. Szczegóły

Po raz pierwszy w historii Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wygrał również Akademickie Mistrzostwa Polski wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. Tym samym wyprzedził wszystkie Uczelnie Ekonomiczne w Polsce! Specjalne nagrody na uroczystej Gali Sportu Akademickiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 20 października 2016 r. odebrał Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE w asyście przedstawicieli Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz naszego AZS-u. Więcej

Przedstawiciele naszej Uczelni zebrali również liczne nagrody na VII Śląskiej Gali Sportu Akademickiego.  Złota - najwyższa odznaka AZS powędrowała do Łukasza Turleja. KU AZS UE Katowice odebrał również puchar najlepszego organizatora Akademickich Mistrzostw Śląska – wyróżnienie przyznawane tylko jednej uczelni na terenie całego województwa. Nasz Klub otrzymał również puchar za IV miejsce w klasyfikacji generalnej AMŚ. Podczas Gali wręczone zostały również Złote Gryfy. Nagrodę za największy sukces, otrzymała Marta Puda, za zajęcie 6 miejsca w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w Szabli Kobiet. Więcej

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!