Podsumowanie IX Balu Uczelni

Bal Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest wydarzeniem organizowanym w ramach obchodów Święta Uczelni. Uczestniczą w nim studenci, wykładowcy, absolwenci, pracownicy i Przyjaciele Uczelni. Każda kolejna edycja przyciąga coraz większą grupę zainteresowanych.

Tegoroczny Jubileuszowy Bal organizowany był w konwencji lat 80. Prawdopodobnie największa tego typu impreza, łącząca już od kilku lat społeczność uniwersytecką, odbyła się 28 stycznia 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Bal rozpoczął się tradycyjnie przemówienia JM Rektora, który następnie zaprosił wszystkich uczestników do poloneza - obowiązkowego punktu każdego Balu Uczelni.

Już po raz siódmy Bal uświetnił Happy Big Band. Zespół zapewnił niepowtarzalną rozrywkę i klimat lat 80. W późniejszej części imprezy DJ również zachwycał publiczność utworami m.in. Modern Talking, Michaela Jacksona, czy Wham! Nie zabrakło również Polskich akcentów w postaci utworów Anny Jantar, czy Papa Dance. W doborze repertuaru nieocenieni okazali się uczestnicy Balu, którzy przesyłali nam muzyczne inspiracje.

Za część artystyczną w tym roku odpowiedzialny był Teatr Rozrywki w Chorzowie. Artystki na początku wystąpiły w pokazie samby, a w późniejszej części imprezy zaprosiły uczestników do nauki tańca. Jak zwykle i na tym Balu uczestnicy nie mieli oporów przed czynnym udziałem w zabawie.

Menu w tym roku zapewniał Mazurkas Catering 360° - bogata oferta potraw i przystawek oraz wyrafinowany sposób prezentacji dań przywołał skojarzenie arystokratycznych balów, a tym samym utwierdzał w przekonaniu co do rangi wydarzenia.

Istotnym punktem Balu był uroczysty toast i pokrojenie przez JM Rektora jubileuszowego tortu.

Zabawa jak co roku trwała do białego rana. Zobacz galerię zdjęć