PB 2017- informacja w sprawie złożenia opisu projektu finansowanego z działalności statutowej

zwracamy się z prośbą o przekazanie w terminie do dnia  03.03.2017 r.  (piątek) „Opisu projektu finansowanego z działalności statutowej w części dotyczącej potencjału badawczego w roku 2017”- załącznik nr 1 do Zarządzenia 9/16 (tylko część opisowa i wykaz wykonawców, BEZ KALKULACJI).

Jest to rozwinięcie opisu skróconego, złożonego do planów na rok 2017 oraz zawierającego aktualny wykaz wykonawców.

Powyższy dokument należy złożyć w formie papierowej i elektronicznej do Biura Badań i Projektów Naukowych .
Kalkulację projektu będą Państwo składali po otrzymaniu decyzji Dziekana o przyznaniu środków finansowych na realizację projektu.

Formularz opisu dostępny jest w zakładce: „Formularze i druki” pod adresem: http://www.ue.katowice.pl/jednostki/bbipn/formularze-i-druki.html

Jednocześnie uprzejmie przypominamy o zapisach obowiązującego Zarządzenia:

• podstawowym kryterium podziału środków finansowych na projekty badawcze jest liczba punktów wypracowana przez członków zespołu badawczego w trakcie oceny parametrycznej (w związku z powyższym, wszelkie zmiany w liście wykonawców po wskazanym terminie nie będą miały już wpływu na wysokość przyznanej dotacji)
  • projektem badawczym w ramach działalności statutowej może kierować pracownik naukowy lub naukowo-dydaktyczny zatrudniony w Uniwersytecie jako podstawowym miejscu pracy, który posiada co najmniej stopień naukowy doktora oraz złożył oświadczenie o zaliczeniu go do liczby N na potrzeby algorytmu podziału środków dotacji bazowej na działalność statutową na jednym z Wydziałów Uniwersytetu.
  • w skład zespołu badawczego wchodzi co najmniej trzech pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych.
  • pracownik naukowy lub naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu nie może wchodzić w skład więcej niż dwóch zespołów badawczych w ramach dotacji z danego roku.