REKTORSKIE GRANTY NAUKOWE DLA NAUCZYCIELI AKADEMICKICH W UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KATOWICACH

Zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 25/14 z dnia 29 maja 2014 r. (wraz z późniejszymi zmianami) przyznawane są rektorskie granty naukowe. Granty otrzymują nauczyciele akademiccy naszej Uczelni po zrealizowaniu szczególnego osiągnięcia naukowego. Osiągnięciami tymi są:

• publikacja artykułu w czasopiśmie naukowym wymienionym w wykazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w części A posiadających Impact Factor, znajdujących się w bazie Journal Citation Reports,
  • pozyskanie finansowania dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach  w konkursie zewnętrznym - jako kierownik projektu badawczego,
  • udział w zespole badawczym, który uzyskał dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach kwotę finansowania zewnętrznego co najmniej 500 tys. zł. w roku kalendarzowym, w którym zostały wydane decyzje o przyznaniu finansowania.
  • uzyskanie tytułu naukowego przed ukończeniem 45 roku życia, bądź uzyskanie stopnia doktora habilitowanego przed ukończeniem 35 roku życia.

Na podstawie złożonych wniosków, granty naukowe otrzymały następujące osoby:

1. Autorzy artykułów w czasopismach najwyższej kategorii (publikacja po 01.11.2015 r.):

• dr Jan Acedański
  • dr Kornelia Batko
  • prof. dr hab. Wojciech Czakon
  • dr Katarzyna Czernek
  • dr Patrycja Klimas
  • dr Jan Kozak
  • dr Rafał Kucharski
  • dr hab. Maciej Mitręga, prof. UE
  • prof. dr hab. Celina Olszak
  • dr Tomasz Papaj