Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie. Dzięki współpracy pracowników i studentów śląskich uczelni z Miastem Katowice, od 13 do 15 października szykuje się nam prawdziwa naukowa uczta!

W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć jak zachowują się minerały pod wpływem laserów, nauczyć się programować roboty, przeprowadzić różne doświadczenia chemiczne, zmierzyć się z islandzkimi wojownikami, poznać zasady stojące za generowaniem fraktali i wiele, wiele innych!
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to doskonała rozrywka dla każdego – niezależnie od grupy wiekowej! Charakter popularnonaukowy i spektakularność stoisk na pewno zachwyci najmłodszych, a możliwość zasięgnięcia rzetelnych informacji od pracowników naukowych i ambitnych studentów usatysfakcjonuje nawet najdociekliwszych z dorosłych.

13 października 2016 r. na Rynku w Katowicach w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2016 odbędzie się 12 Jarmark Wiedzy, będący największym tego typu wydarzeniem na Śląsku. Podczas Jarmarku Wiedzy udostępnionych zostanie ponad 80 stoisk i wystaw naukowych przygotowanych przez brać studencką śląskich uczelni. Sportowy bolid, spektakularne pokazy chemiczne, degustacja szarańczy czy warsztaty warzenia piwa to tylko część przygotowanych atrakcji, które pobudzą do zgłębiania tajników nauki.

13.10.2016 r., katowicki Rynek – XII Śląski Studencki Festiwal Nauki
14–15.10.2016 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 oraz XII Śląski Studencki Festiwal Nauki

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice . W ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2016 odbędzie się XII Studencki Festiwal Nauki. Punktem wyjścia do organizacji festiwalu była potrzeba promowania nauki oraz edukacji w województwie śląskim. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się na nim swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także zaprezentują wynalazki. W programie festiwalu znajdują się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. Osoby w każdym wieku znajdą z całą pewnością coś dla siebie. Warto zgłębiać świat nauki i dostrzegać jego znaczenie w naszym codziennym życiu. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 będzie miejscem, gdzie będzie to możliwe.