Program Erasmus+ oferuje:

Studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz absolwentom Uniwersytetu Ekonomicznego wyjazd na praktykę lub staż ze stypendium do krajów Unii Europejskiej.

Czas trwania praktyki: 2-12 miesięcy, dofinansowanie jest przyznawane na cały okres praktyki.

Wymiar praktyki: minimum 30 godzin pracy tygodniowo.

Program praktyki i profil firmy co do zasady powinien być związany z kierunkiem studiów.

Osoba odbywająca praktykę w trakcie studiów zobowiązana jest do zachowania statusu studenta przez cały okres jej trwania; praktyka musi się zakończyć przed terminem złożenia egzaminu dyplomowego.

Osoba odbywająca praktykę absolwencką zobowiązana jest do zachowania statusu absolwenta przez cały okres jej trwania. Praktyka absolwencka musi się odbyć (rozpocząć i zakończyć) w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od daty obrony.

PROCEDURA APLIKACYJNA KROK PO KROKU:

- Zagraniczna praktyka studencka (pobierz)

- Zagraniczna praktyka absolwencka (pobierz)

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ odbywają się w ramach tzw. „kapitału mobilności”. Na każdym z trzech poziomów studiów, studenci mogą skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Wyjazd absolwenta przypisany jest do tego stopnia studiów, w ramach którego został zakwalifikowany na stypendium.

Praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej (https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies_pl) ani w instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej.

Studentów zainteresowanych zrealizowaniem praktyki w ramach programu Erasmus+  zachęcamy do odwiedzenia ogólnoeuropejskiej platformy z ofertami praktyk:

erasmusintern.org

English version HERE