Nasz Chór nagrodzony na Festiwalu w Będzinie

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod dyrekcją Michała Brożka zajął drugie miejsce w kategorii chórów na XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie za wykonanie kolęd: Gdy się Chrystus rodzi - w opracowaniu Henryka Jana Botora, Tryumfy Króla niebieskiego - w opracowaniu Kazimierza Dudy oraz Anioł pasterzom mówił - w aranżacji Michała Brożka.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie jest największym festiwalem tego typu w Polsce. Każdego roku na Festiwal zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (solistów, zespołów, chórów), co stanowi ponad 20 tysięcy osób. Eliminacje do przesłuchań finałowych odbyły się w 34 miastach w Polsce oraz w 3 miastach za granicą (w Równem i Żytomierzu na Ukrainie oraz w Baranowiczach na Białorusi).

Przesłuchania finałowe odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie - nasz Chór został przesłuchany w sobotę 17 stycznia br.

W niedzielę 18 stycznia br. Chór wystąpił na Koncercie Galowym Festiwalu - w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Osiedlu Syberka w Będzinie - Chór wykonał kolędę Gdy się Chrystus rodzi. Nagroda zdobyta w Będzinie - Stolicy Polskiej Kolędy - jest dla naszego Chóru cennym osiągnięciem.