Pomoc dla studenta

Dorosłe dzieci alkoholików

Z nowym rokiem akademickim rusza nowa edycja programu terapeutycznego dla dorosłych dzieci alkoholików (DDA). 

Wielu młodych ludzi, którzy w swoim domu rodzinnym spotkali się z problemem alkoholowym doświadcza poważnych konsekwencji psychicznych, społecznych wynikających z życia w ciągłym stresie, który jest skutkiem nieprzewidywalnej, trudnej sytuacji domowej. Brak opieki, ciepła, stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, niejednokrotnie zaniedbanie i przemoc - to dorobek dzieciństwa. 

Konfrontacja z zagrożeniem z zewnątrz i problemami społecznymi daje poważne objawy od problemów psychologicznych brak wewnętrznej harmonii, samoszacunku, problemy z uczuciami i własną tożsamością, niskie poczucie własnej wartości, trudności w kontaktach z ludźmi, brak zaufania do siebie i świata oraz wiele innych po depresje, nerwice, lęki czy też często spotykane własne uzależnienie. 

Dramat własnej historii to odtwarzanie chorych, niekorzystnych dla siebie mechanizmów i stereotypów, tkwienie w specyficznym zamkniętym kręgu, z którego bez pomocy z zewnątrz bardzo trudno się wydobyć. 

Oferowany program terapeutyczny dostarcza nie tylko wiedzy, daje wsparcie, możliwość uporządkowania swoich wewnętrznych konfliktów, poznania siebie i swoich możliwości co pozwala na osobisty rozwój, zmianę siebie i swojego życia. 

Praca w grupie będzie poprzedzona konsultacjami indywidualnymi. 

Terminy konsultacji - 04 i 11 października 2010 r. od godziny 17.00

Termin i godzinę konsultacji proszę umawiać wcześniej telefonicznie z osobą prowadzącą:

Teresa Adamczyk nr telefonu: 509 330 137

Informujemy, iż w każdą pierwszą środę miesiąca w ośrodku DA (patrz strona główna) o godz. 19:15 będą odbywać się spotkania grupy wsparcia DDA.  

DOC | 875 KB

Program "Obiad dla studenta"

Drogi Studencie/Studentko! 

Od czterech lat Duszpasterstwo Akademickie "Zawodzie" stara się pomagać studentom AE będącym trudnej sytuacji materialnej. Pomoc ta polega aktualnie na wykupieniu obiadów, które można zjeść w stołówce AE. 

Jeżeli tobie potrzebna jest taka pomoc proszę nie czuj się zażenowanym, nie myśl że inni potrzebują bardziej i skontaktuj się ze mną. 

Jestem dostępny pod numerem tel.  0-32-72-40-276 oraz w kontakcie internetowym email:polok@ae.katowice.pl. 


Ks. dr Grzegorz Polok