19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W dniach 22-25 października w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się 19. edycja Targów Książki w Krakowie. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju skupiające szerokie grono miłośników książki: czytelników, wydawców i pisarzy.
Tegorocznym motywem przewodnim stał się cytat niemieckiej autorki Niny George „Czytanie czyni zuchwałym!”.

700 wystawców z 27 krajów, ponad 700 autorów z Polski i zagranicy, bogaty program towarzyszący i mnóstwo zaproszonych gości  przyciągnęło ok. 68 tysięcy zwiedzających – tak w liczbach prezentują się tegoroczne statystyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć udziału naszego Wydawnictwa, które z zaangażowaniem wykorzystało okazję do prezentacji pełnej oferty, bezpośredniej sprzedaży książek i promowania dorobku kadry naukowej naszego Uniwersytetu. Nasze stoisko znajdowało się w Salonie Wydawców Akademickich.
Od pierwszych chwil cieszyło się dużą popularnością wśród studentów i absolwentów uczelni ekonomicznych, grona czytelników zainteresowanych tematyką ekonomiczną, a także wśród młodych, przyszłych adeptów środowiska akademickiego.

(fot. Aleksandra Dudek)