FOLKlove

W miniony weekend w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej sześć Zespołów ze Śląska przygotowało wspólny koncert  pt. „Folklove CIOFF dla Dąbrowy”. Podczas prawie 2 godzinnego koncertu zostały zaprezentowane tańce z regionów Opola, Raciborza, Cieszyna, Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Sącza czy Spiszu.

Wystąpili:

- Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej DĄBROWIACY z Katowic
- Studencki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego KATOWICE z
siedzibą w Katowicach
- Zespół Pieśni i Tańca PKZ GOŁOWIANIE z Dąbrowy Górniczej
- Zespół Pieśni i Tańca SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
- Zespół Pieśni i Tańca SILESIANIE Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
- Zespół Regionalny ĆWIKLICE z Pszczyny

Koncert odbył się w ramach 25 lecia istnienia  Stowarzyszenia Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Foklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.  Celem stowarzyszenia jest rozwijanie współpracy międzynarodowej w dziedzinie zachowania oraz prezentowania folkloru i
sztuki ludowej oraz utrwalanie i prezentowanie piękna tradycyjnych kultur różnych narodów oraz budzenie dla nich zrozumienia i szacunku. Podczas prawie 2 godzinnego koncertu zostały zaprezentowane tańce z regionów Opola, Raciborza, Cieszyna, Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Sącza czy Spiszu.

Zdjęcia źródło- Pałac Kultury Zagłębia