Akredytacja ACCA dla kierunku Finanse i Rachunkowość

Wydział Finansów i Ubezpieczeń otrzymał prestiżową akredytację ACCA - the Association of Chartered Certified Accountants - największej i najszybciej rozwijającej się organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na świecie. Organizacja ta liczy:

• 162 000 członków oraz 430 000 studentów w 173 krajach na świecie,
  • 1 300 członków oraz 3 500 studentów w Polsce,
  • 8 000 akredytowanych pracodawców.

ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu: nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm.

Dzięki akredytacji studenci wybierający odpowiednią ścieżkę kształcenia będą uprawnieni do uzyskania zwolnienia z 8 z 14 egzaminów wymaganych dla uzyskania międzynarodowej kwalifikacji ACCA.