Debata Oksfordzka "Polexit jest realny"

W środę 5 kwietnia pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prowadzili Debatę Oksfordzką w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Tychach. Postawiona teza brzmiała "Polexit jest realny".

Wprowadzenie do dyskusji i zarys problematyki przedstawił dr Marcin Baron (Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych), a opiekun szkoły, dr Bartłomiej J. Gabryś (Katedra Przedsiębiorczości) był jej Marszałkiem. Obie strony dyskusji, sprawnie przekonywały publiczność do swoich racji. Za postawioną tezą argumentowali – Michał, Monika, Ania, Kacper i Filip. W opozycji przekonywali – Emilia, Dominika, Marta, Nikolina i Bogusz. Publiczność, dość jednoznacznie uznała argumentację opozycji za bardziej przekonującą.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

fot. II LO im. C.K. Norwida w Tychach