Dzień Przedsiębiorczości w Żorach z udziałem UE Katowice

28 października 2016 r. opiekun Szkoły z ramienia naszego Uniwersytetu, dr Piotr Hanus z Katedry Logistyki Ekonomicznej, a także mgr Anna Ossowska - członek Rady Programowej kierunku Logistyka na Wydziale Zarządzania (Dyrektor Łańcucha Dostaw Nexteer Poland), mieli okazję uczestniczyć w uroczystym spotkaniu z uczniami, dyrekcją i nauczycielami szkoły z okazji Dnia Przedsiębiorczości.

Wśród zaproszonych gości - praktyków byli również m.in. Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, członek Zarządu Andrzej Zabiegliński oraz Prezes Żorskiej Izby Gospodarczej - Gabriela Król. Gościem Dnia Przedsiębiorczości był również ks. bp Adam Wodarczyk, który odwiedził Szkołę podczas wizytacji parafialnej.

Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości była "Innowacyjna szkoła na rynku pracy". Uroczystość została otwarta przez dyrektor szkoły, mgr Janinę Satławę, która powitała zaproszonych gości oraz uczniów ZS nr 2. Dalszą część spotkania poprowadziła mgr Joanna Krupa. Dr Piotr Hanus podczas swojego wystąpienia zatytułowanego "Niezwykłe historie innowatorów" przedstawił uczniom dwa istotne zagadnienia. Pierwsze dotyczyło odpowiedzi na pytanie "kim jest innowator i co go charakteryzuje?", drugie związane było z przybliżeniem przykładów z życia i osiągnięć wybranych innowatorów. Dyrektor mgr Anna Ossowska podczas swej prelekcji pt. "Innowacje a wymagania klienta" przybliżyła uczniom tematykę wprowadzania innowacji w branży motoryzacyjnej oraz przedstawiła charakter działań związanych z wprowadzaniem innowacji.

Spotkanie to nie było jedynym z dotychczasowych wydarzeń odbywających się regularnie w ramach współpracy ZS nr 2 w Żorach z naszym Uniwersytetem. Drugim wydarzeniem było przeprowadzenie w dniu 10 listopada 2016 r. warsztatów dla uczniów ZS nr 2 w kampusie w Rybniku. Szczegóły