Inauguracja zajęć na EUD, AME i ELiT

3 października br. na naszej Uczelni zainaugurowano kolejny semestr zajęć prowadzonych w ramach bezpłatnych programów edukacji ekonomicznej: Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, Akademii Młodego Ekonomisty oraz Ekonomii dla Liceum i Technikum.

Naszych młodych studentów uroczyście powitał Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Pierwszy wykład w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego wygłosił dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. Młodzi Ekonomiści wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Grzegorza Głoda z Katedry Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego pt. "Zostań młodym kierownikiem projektu". Zajęcia Ekonomii dla Liceum i Technikum zainaugurował mecenas Mirosław Pachucki ELiT odpowiadając na pytania: "Co to jest strefa ekonomiczna i jak działa?".

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) i Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to projekty ogólnopolskie, prowadzone przez naszą Uczelnię we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT) jest programem autorskim Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jego pierwsza edycja odbyła się w semestrze zimowym roku akademickiego 2013/2014.

Każdy program to 6 spotkań w formie interaktywnych wykładów i warsztatów. W trakcie zajęć dla młodzieży eksperci prowadzą także wykłady dla rodziców i opiekunów. Celem programu jest popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży.