Podpisanie umowy z IV LO im. Staszica w Sosnowcu

Po roku udanej współpracy nasza Uczelnia podpisała w dniu 25 listopada br. umowę patronacką z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 15 im. St. Staszica w Sosnowcu. Umowa ta obejmuje opiekę naukową i dydaktyczną ze strony uczelni, a także wsparcie dla najlepszych uczniów oraz absolwentów poprzez tutoring akademicki.

Ze strony Zespołu Szkół Ogólnokształcących umowę podpisał dyrektor Grzegorz Walotek. Naszą Uczelnię reprezentował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Umowa patronacka daje możliwości udziału uczniów szkoły średniej w zajęciach na Uniwersytecie i jak prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole przez pracowników akademickich. Uczniowie mają okazję pogłębiania wiedzy poprzez aktywny udział w licznych programach i wydarzeniach przygotowanych przez naszą Uczelnię specjalnie dla nich. Mogą również brać udział w wybranych wydarzeniach ogólnouczelnianych, współpracować ze studentami.

Osobami koordynującymi współpracę pomiędzy uczelnią a szkołą zostały pani mgr Agata Kaczyńska (nauczyciel języka rosyjskiego) oraz pani dr Katarzyna Ściańska (pracownik akademicki z Katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów).

Mamy nadzieję na dalszą ścisłą współpracę oraz nowe wspólne przedsięwzięcia.