Podziękowania Prezydenta RP dla naszych pracowników

Podczas Gali X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła 10 czerwca 2015 r. się w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złożył podziękowania dla pracowników naszej Uczelni za udział w organizacji Olimpiady Przedsiębiorczości.

List dla JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszka Żabińskiego z podziękowaniami Prezydenta RP za wsparcie społeczności Uczelni we współorganizacji zawodów odebrał sekretarz Komitetu Okręgowego w Katowicach dr Rafał Kozłowski z Katedry Przedsiębiorczości. W uroczystości uczestniczył również prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar, Członek Zarządu NBP oraz pracownik naszej Katedry Analiz Gospodarczych i Finansowych.

Tegoroczną edycję Olimpiady zwyciężył Szymon Łopocz z II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu osiągając najlepszy wynik wśród uczestników zawodów okręgowych w Katowicach, które odbyły się 5 marca 2015 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przypominamy Laureaci Olimpiady Przedsiębiorczości, na mocy uchwał senatów poszczególnych uczelni, uzyskują specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych do szkół wyższych.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przewidział przyjęcie laureatów i finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości stopnia centralnego na dowolny kierunek studiów (w ramach limitów miejsc dla poszczególnych kierunków) na podstawie złożenia wymaganych dokumentów. Z uprawnienia tego laureaci i finaliści Olimpiady mogą korzystać jeden raz - w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub w roku następnym, niezależnie od roku uzyskania tytułu laureata bądź finalisty.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć z gali na stronie: www.olimpiada.edu.pl