Prace studentów i doktorantów UE w Katowicach nagrodzone!

W konkursie na najlepsze prace z dziedziny rachunkowości wyróżnione przez zarząd główny i radę naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zostały cztery prace studentów i doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Nagrodę drugiego stopnia im. prof. Stanisława Skrzywana otrzymała dr Dorota Adamek – Hyska za pracę doktorską pt. „Przedsięwzięcia inwestycyjne realizowane w koncepcji partnerstwa publiczno-prywatnego w systemie rachunkowości  jednostki samorządu terytorialnego” napisaną pod kierunkiem prof. UE dr hab. Anny Kostur.

Nagrodę drugiego stopnia otrzymała Agata Chromik za pracę magisterską pt. „ Upadłość przedsiębiorstw oraz metody jej prognozowania na przykładzie wybranych spółek giełdowych” napisaną pod kierunkiem dr Magdaleny  Wójcik – Jurkiewicz.

Nagrodę pierwszego stopnia otrzymała Natalia Szklorz za pracę dyplomową pt. „Fundusze specjalne jako źródło finansowania przedsiębiorstwa na przykładzie firmy MAXIMUM sp. z o.o. HOLDING S.K.A. napisaną pod kierunkiem dr Izabeli Emerling.

Nagrodę drugiego stopnia otrzymała otrzymał Rafał Szypuła za pracę podyplomową pt. „Pomiar kapitału intelektualnego metodą KCE dla wybranych spółek giełdowych” napisaną pod kierunkiem dr Magdaleny  Wójcik – Jurkiewicz.

Gratulacje i słowa uznania na ręce JM Rektora UE w Katowicach przekazała Kapituła Konkursu.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku Stowarzyszenie, dzięki swoim doświadczeniom i ugruntowanej pozycji, dąży do rozwijania rachunkowości i rewizji finansowej, by odzwierciedlały dokonujące się nieustannie zmiany i spełniały wymogi globalnie uznawanych standardów.