Przedstawiciele Uczelni na zagranicznych targach edukacyjnych

Targi edukacyjne są zorganizowane w celu pozyskania przez polskie uczelnie akademickie studentów zagranicznych.

Podczas tegorocznej edycji kampanii promującej studia w Polsce "Study in Poland" i "Ready, Study, Go Poland", kilkadziesiąt uczelni wyższych będą się wspólnie promować w krajach partnerstwa wschodniego, m.in. na Białorusi, Ukrainie oraz Gruzji.

Studenci z wyżej wskazanych krajów stanowią największą grupę wśród studentów obcokrajowców w Polsce. Dzięki staraniom Fundacji Edukacyjnej Perspektywy w tym roku również zostało zorganizowane stoisko Study in Poland w Mińsku i Tbilisi w Gruzji.

W celu umiędzynarodowienia polskich uniwersytetów został przygotowany katalog w języku rosyjskim zrzeszający polskie uczelni, które biorą udział w targach, co roku. Ponadto katalog został stworzony w wersji angielskiej.