Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

1 lutego 2017 r. w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych, odbył się I etap Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej "Start do własnego biznesu". Głównym organizatorem konkursu jest Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie zainteresowania przedsiębiorczością oraz pobudzanie i zachęcanie młodzieży do aktywności gospodarczej. II etap konkursu - międzyszkolny (praktyczny), odbędzie się 1 marca 2017 r. na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku.

Współorganizatorami konkursu są również takie instytucje jak: Urząd Skarbowy w Rybniku, ZUS o/Rybnik, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, przedstawiciele biznesowi: Tenneco Sp. z o.o., PREVAC Sp. z o.o., Perfekt Sp. z o.o. i Izba Przemysłowo-Handlowa ROP oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Rybnika.

rybnik