Rekrutacja na studia

Ruszyła rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia. Sprawdź naszą ofertę i zarejestruj się już dziś!

Uniwersytet Ekonomiczny to uczelnia z wieloletnią tradycją i nowoczesnymi metodami kształcenia, która od lat przyciąga najzdolniejszych kandydatów na studia z kraju i zagranicy. Jesteśmy jedną z pięciu publicznych uczelni ekonomicznych w kraju, największą i najstarszą na Śląsku. Nasz kampus znajduje się w sercu Katowic - jednego z najenergiczniej rozwijających się miast, zarówno pod względem ekonomicznym jak i kulturalno-sportowym oraz w Rybniku. Na pięciu wydziałach: Biznesu, Finansów i Administracji, Ekonomii, Finansów i Ubezpieczeń, Informatyki i Komunikacji oraz Zarządzania skrzydła rozwijają przyszli prezesi, członkowie rad nadzorczych, przedsiębiorcy i menedżerowie.

Konsekwentnie realizując nasze motto: "blisko, międzynarodowo, przez całe życie" wspieramy mobilność naszych studentów i pracowników. Biorą oni udział w licznych międzynarodowych wyjazdach i wymianach. Co roku gościmy u nas studentów i przedstawicieli z zagranicznych ośrodków kształcenia, wymieniając tym samym doświadczenia i wiedzę.

UE Katowice docenia w sposób szczególny najzdolniejszych kandydatów i studentów. Nasze główne atuty to:

• gwarancja miejsca na studiach dla laureatów olimpiad na szczeblu centralnym
  • program tutoringu akademickiego dla najzdolniejszych maturzystów
  • stypendium naukowe Rektora dla studentów za wysoką średnią
  • prestiżowy dyplom renomowanej uczelni publicznej,
  • możliwość rozwijania pasji (koła naukowe, organizacje studenckie, sport)
  • stypendia na studia i praktyki zagraniczne np. Erasmus na ponad 500 partnerskich uczelniach/firmach na całym świecie
  • rozbudowana infrastruktura (nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, sale gimnastyczne, siłownia)
  • nauka 2 języków obcych w ramach Centrum Języków Obcych
  • strefy wypoczynku, parkingi i darmowe Wi-Fi (w głównych budynkach),
  • uczelniane konto gmail bez limitu danych,
  • kontakt z uczelnią na Snapchacie, Instagramie, Facebooku itp.
  • zaplecze gastronomiczne oferujące smaczne i zdrowe przekąski,

Dla osób aktywnych, które nie mają czasu na zajęcia 5 dni w tygodniu polecamy nasze studia niestacjonarne (zaoczne). Wachlarz kierunków i specjalności pozwoli każdemu odnaleźć coś dla siebie a dogodne terminy zajęć zoptymalizują maksymalnie proces zdobywania wykształcenia. Więcej informacji na portalu studiuj, pracuj, zarabiaj.

Poznaj naszą ofertę: www.ue.katowice.pl/kandydaci

______________________________________________________________________________

UWAGA! Tegoroczni maturzyści proszeni są o dokonywanie rejestracji w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym dopiero po otrzymaniu świadectw dojrzałości, z uwagi na konieczność wpisania wyników maturalnych oraz numeru świadectwa dojrzałości.

Kandydacie! Masz pytanie? Skontaktuj się z nami przez media społecznościowe!

Ale najpierw zapoznaj się z naszymi Przewodnikami dla Kandydatów oraz zobacz godzinny program Q&A w którym odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące rekrutacji i studiów (link poniżej).