Ruszyły kolejne edycje EUD, AME i ELiT

W poniedziałek 10 marca br. o godz. 18:00 rozpoczęły się pierwsze w semestrze letnim zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a także liceów i techników z Katowic i okolic. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to już X edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD), VIII Akademii Młodego Ekonomisty (AME) i II programu Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT).

EUD przeznaczony jest dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych. W tym semestrze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach weźmie udział rekordowa liczba blisko 150 dzieci w tym wieku. Po raz kolejny wykładów o tematyce ekonomicznej i finansowej posłuchają także gimnazjaliści, którzy zapisali się do programu AME. Często są to uczniowie korzystający wcześniej z programu dla szkół podstawowych.

Zarówno EUD, jak i AME to projekty ogólnopolskie i prowadzone są we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Ich programy zostały przygotowane dla uczniów, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa, a na najlepszych młodych studentów czekają cenne nagrody. EUD działa w siedmiu miastach Polski (Katowice, Warszawa, Białystok, Poznań, Wrocław, Kielce i Rzeszów), a AME w pięciu (Katowice, Warszawa, Poznań, Białystok i Kielce). Partnerem strategicznym Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest Narodowy Bank Polski. Oba programy objęte są patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej.

Kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych autorski program Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, mianowicie Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT), to program z podziałem na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dla grupy "ilościowców" z przewagą zajęć z zakresu matematyki, ekonometrii i statystyki, drugi z zajęciami ogólnoekonomicznymi. W semestrze zimowym 2013/2014 odbyła się jego pierwsza edycja. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Każdy z powyższych programów to 6 spotkań w interaktywnej formie – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich. Spotkania odbywać się będą na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w poniedziałki w dniach: 10 i 24 marca, 7 kwietnia, 5 i 19 maja oraz 2 czerwca 2014 r. w godzinach 18.00 - 19.30. W trakcie zajęć dla dzieci i młodzieży eksperci prowadzą także wykłady dla rodziców i opiekunów.

Celem wszystkich programów jest popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci i młodzieży.

Wolonatriusze bieżącej edycji programów edukacyjnych