Stypendia sportowe dla maturzystów rozdane

W sobotę 18 kwietnia br. odbył się Turniej o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Studenci, kandydaci na studia i zaproszeni goście rywalizowali w sześciu dyscyplinach: pływaniu, tenisie stołowym, ergometrze wioślarskim, szachach, oraz biegach na 100 i 1500 metrów. Impreza zorganizowana przez Klub Uczelniany AZS UE Katowice przy współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu stała na najwyższym poziomie. W zawodach brali udział kapitanowie uczelnianych drużyn, rekordziści uczelni i najbardziej wszechstronni sportowcy.

W klasyfikacji generalnej studentów najlepsi byli: Marek Gralikowski, Kacper Polok oraz Karol Sołtys, natomiast w klasyfikacji studentek: Marta Zygmunt, Karolina Hebdzińska i Dorota Pałka. Są to zawodnicy, którzy regularnie reprezentują naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Śląska w wielu dyscyplinach.

Maturzyści walczyli w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn, a nagrodami były stypendia w wysokości 3000, 2000 oraz 1000 złotych na pierwszym roku studiów. Najwybitniejsi sportowcy, którzy będą wspierali UE Katowice w przyszłym sezonie AMP to: Karina Kubac, Olga Ludynia, Adriana Pisarek oraz Szymon Klębowski, Kamil Osiek i Krzysztof Kalmuk.

Dodatkowo zostały wręczone dyplomy, medale oraz nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Komplet wyników znajduje się na stronie internetowej KU AZS UE Katowice – www.azs.ue.katowice.pl

Oprócz zmagań sportowych, uczestnicy Turnieju mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, które zapewniała między innymi fotobudka4u.
Klub Uczelniany AZS UE Katowice dziękuje pracownikom SWFiS oraz wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu Turnieju, a także sponsorom:

• Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach,
  • Firmie Coca-Cola HBC Polska Sp. z.o.o.,
  • Firmie "Lidl Polska Sklepy Spożywcze sp. z o. o." sp. k.,
  • Firmie KPMG Sp. z.o.o.,

bez których Turniej o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nie mógłby się odbyć.