Wizyty w Zespole Szkół nr 2 w Żorach

W ramach współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z Zespołem Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach w kwietniu odbyły się dwa spotkania.

Pierwsze z nich, 1 kwietnia 2016 r. dotyczyło prezentacji oferty dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczniom tegorocznych klas maturalnych. Po powitaniu gości przez Dyrekcję szkoły oficjalnego otwarcia spotkania dokonała Pani mgr Małgorzata Herman.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej zostały zaprezentowane przez dr Piotra Hanusa możliwości podjęcia studiów na poszczególnych Wydziałach w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (kierunki studiów i specjalności) oraz główne informacje dotyczące kontaktu i uzyskania informacji przez uczniów na temat oferty edukacyjnej w Uniwersytecie. W części drugiej zostały zaprezentowane wykłady dla młodzieży z następującej tematyki:

• dr Grzegorz Głód, Prodziekan Wydziału Ekonomii ds. Studiów Niestacjonarnych, wygłosił wykład pt. "Współczesny menedżer", w którym przybliżone zostały aspekty pracy menedżera, stojące przed nim wyzwania oraz przedstawione zostały cechy, którymi musi posiadać i rozwijać menedżer przyszłości
  • dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku, wygłosił wykład pt. "Źródło bogactwa. Od gospodarki rolniczej do e-gospodarki", który przybliżał zagadnienia związane ze sposobami postrzegania bogactwa oraz współczesnymi warunkami kształtowania działań przedsiębiorstw w ramach gospodarki elektronicznej
  • dr Piotr Hanus wygłosił wykład pt. "Logistyka", który dla uczniów różnych specjalności przybliżał tematykę logistyczną, wskazywał różne obszary funkcjonalne logistyki oraz prezentował główne problemy, z jakimi parają się zazwyczaj logistycy.

Każda z prezentacji ilustrowana była ciekawymi przykładami z praktyki.

Drugim wydarzeniem był "Dzień Logistyka" (20.04.2016 r.), który odbył się już po raz trzeci. Uczestniczył w nim Pan dr Piotr Hanus (opiekun szkoły). Po powitaniu przez Panią wicedyrektor szkoły, mgr Małgorzatę Albrycht, w którym zwrócona została szczególna uwaga na potrzebę wysokiej jakości kształcenia zawodowego, wykład wygłosił Pan dr Piotr Hanus. Tematem prelekcji była: "Logistyka w praktyce. Wybrane casy logistyczne". Dzień Logistyka zakończyły tradycyjne gry i zabawy sportowe zorganizowane przez uczniów szkoły.