Współpraca Uczelni ze szkołą w Olkuszu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w ramach umowy partnerskiej aktywnie współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.

W ramach współpracy w dniu 25 listopada 2016 roku w murach naszej Uczelni gościliśmy grupę uczniów z trzech klas Technikum Logistycznego. Uczniowie uczestniczyli w programie zwiedzania Uczelni, w ramach którego mogli zobaczyć wybrane miejsca m.in. biblioteki wydziałowe CNTI, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie.

Gości przywitał Pan dr Bartłomiej Gabryś. Wycieczkę organizacyjnie wspierała Pani Katarzyna Franke. Uczniowie uczestniczyli także w seminariach, które wygłosili: Pan Krzysztof Lis, Kierownik Działu Sprzedaży firmy DHL Parcel, który zapoznał uczniów z istotą e-logistyki na przykładzie firmy kurierskiej i jej funkcjonowania w dobie sprzedaży internetowej oraz Pani dr Edyta Abramek z Katedry Informatyki, która zapoznała uczniów z działalnością i ofertą uczelni, programami edukacyjnymi dla młodzieży oraz organizowanymi przez Uczelnię dla przyszłych studentów wydarzeniami, jak Dni Otwarte i warsztaty Ekonomii Ekstremalnej.

Dziękujmy wszystkim osobom, w tym Prorektorowi prof. Sławomirowi Smyczkowi i jednostkom Uniwersytetu za pomoc i wsparcie organizacyjne oraz tak wspaniałe przyjęcie naszych młodych gości. A uczniom i ich wychowawcom Pani Dagmarze Chorzępie i Pani Elżbiecie Kani dziękujemy za wizytę.