Zobacz jak było na Dniach Otwartych UE w Katowicach

W czasie Dni Otwartych odwiedziło nas kilkuset kandydatów z całego województwa śląskiego. W programie Dni Otwartych znalazła się rekordowa liczba ponad 30 mini-wykładów. Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia.

Podczas pierwszego dnia naszych gości przywitały afrykańskie rytmy w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego. Kandydaci mogli podziwiać umiejętności naszych mistrzów szachowych, a także sami spróbować swoich sił na ogromnej szachownicy, gdzie Arcymistrz Dariusz Świercz zaprezentował swoje umiejętności w grze z jednym z gości.

Nasi goście uczestniczyli też w wykładach z okazji New Media Day, gdzie swoją wiedzą z zakresu szeroko rozumianych nowych mediów podzielili się: IBM, Interactive Advertising Bureau, OS3 Multimedia, Incuvo oraz Silver Predict.

Na bardziej dociekliwych kandydatów czekali ambasadorzy kierunków, którzy udzielali szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie. Wśród tłumu młodzieży, można było wypatrzyć naszego absolwenta sprzed lat, który zatęsknił za czasami studenckimi i postanowił odwiedzić dawne mury. Na naszych gości czekały liczne niespodzianki – w tym premiera mobilnej mapy kampusu, a także pierwsza w historii uczelni transmisja online z New Media Day.

Dni otwarte uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie".

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Do zobaczenia we wrześniu!