Europe Week z udziałem naszych pracowników

W dniach 8-12 maja pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach gościli na 10 Europe Week w htw saar Business School (Niemcy).


W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był wyjątkowo silnie reprezentowany na 10 Europe Week, który odbywał się w dniach 8-12.05 w Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes w Saarbrücken. W ramach jubileuszowego spotkania zajęcia dla niemieckich i międzynarodowych studentów prowadzili: dr hab. Aleksandra Burgiel oraz dr Jolanta Zrałek z Katedry Badań Konsumpcji, dr Sebastian Twaróg z Katedry Logistyki Społecznej oraz dr Olgierd Witczak z Katedry Zarządzania Relacjami Organizacji.

Uroczystość otwarcia jubileuszowego spotkania uświetnił swoim przemówieniem Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Składając gratulacje oraz życząc kolejnych, równie udanych edycji tego międzynarodowego wydarzenia prof. Smyczek przekazał organizatorom pamiątkowy list będący dowodem dobrej współpracy i trwałej relacji łączącej nasz Uniwersytet z htw saar Business School. Mówiąc o tej relacji Pan Profesor nawiązał do własnych doświadczeń zawodowych, był on bowiem jednym z pierwszych zagranicznych wykładowców, którzy odwiedzili Saarbrücken i których wizyta stanowiła inspirację do organizowania corocznych spotkań w ramach Euro Week.

Zgodnie z tradycją Europe Week po uroczystym otwarciu odbyły się targi Study Abroad Fair, w trakcie których pracownicy Uniwersytetu wspierani przez Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji promowali naszą Alma Mater wśród studentów htw.