Dzień Filmowy na UE Katowice

Dzień Filmowy odbył się 12 maja 2017 roku w Auli A. Tematem przewodnim były zagadnienia i spotkania z osobami zajmującymi się szeroko pojętą dziedziną filmu i telewizji.

Wydarzenie rozpoczęła Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. Celina Olszak, która powitała uroczyście pierwszego gościa.

Wykład dziekański pt. "Preprodukcja filmu vs. postprodukcja filmu - wyzwania dla reżysera" wygłosił Jan P. Matuszyński - reżyser m.in. filmu "Ostatnia rodzina". Reżyser opowiedział o pracy nad swoim ostatnim filmem, procesie tworzenia i promocji oraz odpowiedział na liczne pytania studentów i wykładowców.

Następnie wykład wygłosiła dr hab. Dagmara Drzazga - dziennikarka i reżyser Telewizji Polskiej, od wielu lat związana z Oddziałem TVP w Katowicach, autorka filmów dokumentalnych, reportaży, a także artykułów naukowych i esejów.

Dzień Filmowy zakończyła projekcja filmu "Oszukane".