Erasmus Staff Trainig Week "Soft Skills in the International Setting"

22 maja br. zakończył się Erasmus Staff Trainig Week "Soft Skills in the International Setting". W minionym tygodniu gościliśmy przedstawicieli 15 uczelni partnerskich z Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Kosowa, Łotwy, Niemiec, Rumunii i Turcji.

W ramach swoich uczelni nasi goście w reprezentowali różne jednostki administracyjne, takie jak: biura współpracy międzynarodowej, biura projektów międzynarodowych, biura badań naukowych, centra transferu technologii, biura karier, działy kadr, zespoły rozliczeń finansowych i inne. Wszystkich łączy potrzeba podnoszenia kwalifikacji zawodowych i doskonalenia kompetencji miękkich, głównie tych, które pomagają funkcjonować w otoczeniu międzynarodowym.

Jest to już trzecia edycja tygodnia międzynarodowego dla pracowników administracji, organizowana przez Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów w ramach programu Erasmus+. W poprzednich latach nasi goście brali udział w szkoleniach z zakresu różnic kulturowych, wypalenia zawodowego oraz negocjacji międzynarodowych, w tym roku przygotowaliśmy dla nich szkolenia obejmujące zagadnienia "Protokół dyplomatyczny i etykieta" oraz "Autoprezentacja i przemówienia publiczne".

3. Staff Training Week oficjalnie otworzył Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą, prof. Wojciech Dyduch. W pierwszym dniu szkolenia goście zaprezentowali swoje uczelnie i wzięli udział w krótkim kursie języka polskiego "Crash course in Polish". Mieli również okazję zwiedzić kampus Uniwersytetu oraz wysłuchać ciekawej prezentacji nt. historii Śląska. W drugiej części dnia zwiedzili Nikiszowiec oraz Browary Tyskie. W kolejnych dniach, poza szkoleniami,  zaplanowano wizytę w kopalni Guido, koncert fortepianowy w NOSPR w ramach Festiwalu Katowice Kultura Natura oraz wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia.

Szczegółowy program Erasmus Staff Training Week znajduje się na stronach www.ue.katowice.pl/en/soft-skills-in-the-international-setting