Gra Miejska Carrer Voyage

Zuza, Tomek, Maja – 3 bohaterowie, 3 różne ścieżki kariery i 1 gra miejska, w której uczestnicy będą podążać za jednym z bohaterów i pomogą mu zebrać swój potencjalny, zawodowy bagaż doświadczeń.

Career Voyage to inicjatywa, która 6 maja br. przekona śląskich studentów, że kariera zawodowa idzie w parze z pasją, zaangażowaniem, a przede wszystkim – aktywnym działaniem! CareerVoyage to pierwsza tego typu gra miejska na Śląsku, która angażuje uczelnie wyższe, instytucje, organizacje oraz lokalne firmy, będące potencjalnymi miejscami pracy dla młodych ludzi. Ponadto zabawa pokaże uczestnikom, że także na nich czeka wiele, niestandardowych ścieżek zawodowych oraz uświadomi, że pasja i zaangażowanie odgrywają kluczową rolę we wkraczaniu na rynek pracy.

Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby integracji środowiska akademickiego i biznesowego oraz edukowania studentów w zakresie aktywnego kształtowania kariery zawodowej. Pomysłodawcami i organizatorami gry są członkowie organizacji studenckiej AIESEC oraz zespół projektu stażowego Kariera na Start. Obie inicjatywy na co dzień przyczyniają się do pozyskiwania przez studentów doświadczenia zawodowego, zarówno o zasięgu lokalnym (Kariera na Start), jak i globalnym (AIESEC).

Aby wziąć udział w grze wystarczy zarejestrować się indywidualnie lub zgłaszać całe, maksymalnie 5 osobowe zespoły. Już przy rejestracji (która odbędzie się wcześniej za pomocą strony internetowej www.karieranastart.pl do 4 maja br.) drużyna wybierze jednego z bohaterów, a na starcie otrzyma zestaw startowy (niezbędnik podróżnika) wraz z historią bohatera.

Krótka historia będzie zawierać instrukcję, która prowadzić będzie graczy kolejno do różnych punktów, ulokowanych w śląskich firmach i instytucjach, odpowiadających czterem obszarom: zainteresowań, kompetencji miękkich, umiejętności językowych oraz doświadczeniu. Zakończenie gry będzie zaskakującym wydarzeniem, który zwieńczy intrygującą podróż przez karierowe meandry.

Dla każdego uczestnika czekają nagrody ufundowane przez firmę Aluprof S.A., która została Sponsorem V edycji projektu stażowego Kariera na Start.