Juwenalia Śląskie 2017 za nami

Dla studentów był to najpiękniejszy czas w roku, czas darmowych koncertów, imprez, uroczystego pochodu, ogółem - przejęcia miasta przez żaków. Juwenalia Śląskie jak co roku zakończyły się sukcesem, a nam pozostaje jedynie czekać na następne.

Jak co roku, w maju, tuż po zanotowaniu grillowych temperatur i tuż przed wzbudzającą dreszcze sesją letnią nadchodzi najprzyjemniejszy czas w studenckim kalendarzu. To właśnie w tym okresie odbywają się Juwenalia Śląskie – jedna z największych imprez studenckich w Polsce.

Wydarzenie zainaugurował tradycyjnie korowód, który w tym roku przebiegał przez: nasz kampus, ul. Warszawską, Rynek i zakończył się Placu pod Pomnikiem Powstańców, gdzie tradycyjnie studenci otrzymali klucze i tym samym władzę nad miastem (tymczasową).

W trosce o zachowanie 100% frekwencji studentów, w czasie korowodu przewidziane były godziny rektorskie. Studenci, podobnie, jak w poprzednich latach, i tym razem nie zawiedli - wielobarwny korowód ciągnął się w nieskończoność!

Do soboty 27 maja, każdy zainteresowany mógł za darmo udać się na koncert m.in. Braci Figo Fagot, Luxtorpedy, Tedego, czy Organka, a także wielu innych gwiazd. Koncerty odbywały się codziennie w Parku Leśnym Muchowiec. Tłumy studentów sprawiły, że koncerty miały niepowtarzalny klimat.

Więcej informacji

Media o Juwenaliach: