Kolejna edycja konkursu SAD

Serdecznie zapraszamy studentów studiów I i II stopnia wszystkich wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do udziału w konkursie z zakresu sprawozdawczości i analizy finansowej oraz strategii finansowej przedsiębiorstwa "Strategia Analiza Decyzje".

Konkurs „SAD2017” organizowany jest przez Katedrę Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych oraz Katedrę Rachunkowości pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Finansów i Ubezpieczeń.

Konkurs będzie odbywał się w terminie 20 lutego 2017 r. do 27 kwietnia 2017 r.

Celem Konkursu jest promowanie znaczenia sprawozdawczości finansowej i analizy finansowej w procesie podejmowania decyzji finansowych, wspierających realizację strategii finansowej przedsiębiorstwa.

Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły max. 4-osobowe utworzone ze studentów studiów I i II stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych) wszystkich wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Konkurs jest realizowany w dwóch etapach:

• W ramach I etapu Konkursu należy w terminie określonym harmonogramem Konkursu przedstawić propozycję rozwiązania zadania konkursowego (studium przypadku) i przesłać jego opracowanie na adres e-mail oraz złożyć wydruk rozwiązania w sekretariacie Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych (pok. 527D).
  • W ramach II etapu Konkursu zespoły opracowują ostateczne rozwiązanie oraz prezentację wyników zadania konkursowego. Prezentacja odbędzie się w dniu rozstrzygnięcia Konkursu i zostanie oceniona przez Komisję Konkursową, która na tej podstawie wyłoni zwycięzców konkursu.

Każdy z członków zespołu, który weźmie udział w II etapie Konkursu, może się ubiegać u właściwego prodziekana o przyznanie 3 punktów ECTS, po złożeniu właściwych dokumentów potwierdzających udział w Konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!