Konferencja "ICTECH. Informatyka na Śląsku – doświadczenia i wyzwania"

Wydział Informatyki i Komunikacji UE w Katowicach oraz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG zapraszają na konferencję "ICTECH. Informatyka na Śląsku – doświadczenia i wyzwania", która odbędzie się 19 listopada 2014 r. w budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych.

Celem konferencji jest prezentacja najciekawszych rozwiązań  informatycznych opracowanych przez przedsiębiorstwa, instytucje oraz jednostki naukowe mające siedzibę na terenie Śląska oraz przedstawienie najnowszych trendów w projektowaniu narzędzi i systemów informatycznych dedykowanych użytkownikom różnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego, ze szczególnym wyróżnieniem sektora kreatywnego.

Zakres tematyczny Konferencji obejmuje następujące obszary:

• Rozwój informatyki i przemysłów kreatywnych na Śląsku;
  • Strategia IT&CI w perspektywie samorządowej;
  • Nowoczesne narzędzia IT w organizacji biznesowej;
  • Zastosowania informatyki w instytucjach publicznych.

Konferencja przeprowadzona zostanie w formule interaktywnych dyskusji panelowych, prezentacji wyników badań teoretycznych oraz najlepszych praktyk biznesowych, a także kuluarowej wymiany doświadczeń uczestników spotkania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa rozwiązań informatycznych  oferowanych przez śląskie przedsiębiorstwa branży IT.

Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Leszek Żabiński. Wydarzenie zostało wpisane na listę Partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2014 w Województwie Śląskim, organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Zapraszamy do rejestracji na stronie konferencji: www.ictech-2014.ue.katowice.pl