List do Studentów

List Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr. hab. Sławomira Smyczka do Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Szanowni Studenci!

Rozpoczynacie nowy rok studiów w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wchodzącego w jubileuszowy, 80 rok działalności. Dla niektórych z Was będzie to początek wspaniałej przygody intelektualnej otwierającej szerokie możliwości rozwoju wiedzy i talentów, dla innych kolejny rok studiów i powrót do grona przyjaciół. Najbardziej rozemocjonowani i ciekawi tego czy dobrze wybrali uczelnię i kierunek studiów są Ci, którzy jeszcze niedawno walczyli o dobre wyniki na świadectwie maturalnym i o miejsce na naszej Uczelni. Pragnę zapewnić Was, że dokonaliście najlepszego wyboru i cieszę się, że ten ważny rozdział Waszego życia związany będzie z nowoczesną uczelnią biznesową - Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Okres studiowania to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do przyszłego zawodu, ale także czas kształtowania własnych poglądów i postaw. Dlatego nasza Uczelnia dąży do ciągłego rozwoju według wzorców zaczerpniętych z wiodących uczelni europejskich i światowych. Już teraz, w ramach internacjonalizacji kształcenia oferujemy wiele kierunków i specjalności w języku angielskim oraz ciekawe międzynarodowe projekty. Zachęcam Was do wykorzystania szans jakie stwarza nasz Uniwersytet. Jako studenci naszej Uczelni macie do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości wymian, dostępnych dzięki krajowym oraz zagranicznym programom, a także bogatą ofertę stypendiów, praktyk i staży.

Studiując na naszym Uniwersytecie możecie realizować również swoje marzenia, a także zdobywać doświadczenie poprzez tworzenie interesujących projektów i angażowanie się w liczne inicjatywy akademickie. Na Uczelni działa 15 organizacji studenckich, które współpracują z biznesem, organizacjami non-profit czy uczelniami i instytucjami zagranicznymi. Ponadto znajdziecie tu 41 kół naukowych pozwalających na zgłębianie wiedzy w wielu obszarach i realizowanie swoich pasji. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom organizujemy wykłady otwarte, prowadzone przez wybitnych przedstawicieli biznesu oraz nauki, z kraju i zagranicy. Będziecie mieli także możliwości zdobywania doświadczeń i realizowania się poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych inicjatywach wolontariackich. Swoje talenty muzyczne warto rozwijać w działających na naszej uczelni zespołach o międzynarodowej renomie – Zespole Pieśni i Tańca "Silesianie" oraz "Chórze UE Katowice". Miłośnikom aktywności fizycznej polecam z kolei sekcje sportowe, w których każdego roku drużyny naszego Uniwersytetu zdobywają mistrzowskie medale.

Chcę podkreślić, że zależy nam na Waszym wykształceniu i jego jakości, bo wiemy, że jako absolwenci, za kilka lat, będziecie najlepszymi ambasadorami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a tym samym jasnymi punktami na biznesowej mapie Polski, Europy i świata. To właśnie Wy współtworzycie markę Uczelni i kształtujecie jej wizerunek na zewnątrz.

Szanowni Studenci, wierzę, że nasza Uczelnia stanie się dla Was miejscem inspiracji i wielowymiarowego rozwoju. Dołożymy wszelkich starań, byście czuli się tutaj jak najlepiej i mogli z dumą mówić o Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - "moja Uczelnia".

Z życzeniami sukcesów

Sławomir Smyczek