Pomoc dla studentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności

Szanowni Studenci, jeśli posiadacie orzeczenie o stopniu i rodzaju niepełnosprawności lub inne orzeczenie traktowane na równi z nim, potrzebujecie pomocy,  Uczelnia ma możliwość wspierać Wasz proces kształcenia dostosowując zajęcia z języków obcych do Waszych indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty Międzywydziałowego Studium Języków Obcych, które oferuje wsparcie studentom niepełnosprawnym w formie (do wyboru) dwóch kursów języków obcych:

1. Uzupełniające kursy języka specjalistycznego z następujących języków:

• język angielski, język niemiecki, język hiszpański, język francuski,
  • język włoski, język rosyjski oraz język chiński.

Kurs ten ma na celu podniesienie kompetencji językowych. Program kursu odzwierciedla wymogi stawiane słuchaczom na określonych poziomach biegłości językowej oraz treści specjalistyczne właściwe dla określonego kierunku studiów. Kwalifikacje do grup odbywają się na podstawie testu poziomującego.

2. Kursy przygotowujące do egzaminów europejskich z następujących języków:

• język angielski LCCI poziom 1,2 i 3,
  • język niemiecki ZDfB i ZD,
  • język francuski CCIP B1 i B2,
  • język włoski CILS A2, B1,
  • język rosyjski TELC.

Kurs ma na celu przygotowanie do egzaminów, które można zdawać zarówno w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, jak i innych instytucjach prowadzących określone egzaminy.

Program kursu oparty jest o wymogi stawiane słuchaczom na określonych poziomach biegłości językowej Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego oraz sylabusy egzaminów europejskich. Zajęcia będą dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości studentów.

Zapisy na w/w kursy prowadzone są w Międzywydziałowym Centrum Języków Obcych do dniach 15 października br.