Program Corporate Readiness Certificate (CRC)

Zachęcamy studentów III roku studiów licencjackich/inżynierskich oraz studentów I i II roku studiów II stopnia do wzięcia udziału w pilotażowym programie Corporate Readiness Certificate. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz partnerów ze środowiska biznesu: IBM, ING Bank Śląski oraz ING Services Polska.

Celem CRC jest stworzenie spójnych obszarów kształcenia, które najzdolniejszym i najbardziej aktywnym studentom umożliwią szybszy rozwój, zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej oraz wykształci umiejętności funkcjonowania w&nbps;złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym.

Najlepszym studentom zaproponowane zostaną płatne praktyki i staże w firmach.

W ramach programu oferowane są trzy ścieżki kształcenia realizowane w  języku polskim oraz angielskim każda rozpoczynająca się i kończąca egzaminem.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie, mają do wyboru jedną z sześciu ścieżek kształcenia:

• "Service Management"
  • "Project Management"
  • "IT w nowoczesnej instytucji finansowej"
  • "Wintel"
  • "Unix/AIX"
  • "Websphere"

Szkolenia i wykłady z zakresu "Service Management", "Project Management",  "IT w nowoczesnej instytucji finansowej" realizowane będą  w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Szkolenia i wykłady z zakresu  "Wintel",  "Unix/AIX", "Websphere" realizowane będą  w Politechnice Śląskiej.

Opis ścieżek kształcenia realizowanych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach:

"Service Management”

• wprowadzenie do tematyki zarządzania poziomem serwisów IT
  • wiedza w zakresie celów i odpowiedzialności w obszarze zarządzania poziomem serwisów IT
  • zapoznanie z rolą Service Manager’a w organizacji
  • zapoznanie z procesami: Problem/ Incident/ Change/ Configuration Management w organizacji
  • zapoznanie z metodologią ITIL, ogólna wiedza w zakresie Six Sigma, Lean, Kaizen

"Project Management"

• wprowadzenie do tematyki zarządzania projektami w organizacji
  • umiejętności i zdolności ważne w pracy project manager’a
  • zarządzanie komunikacją w projekcie
  • zapoznanie z narzędziami i technikami – nabywanie praktycznych umiejętności
  • zapoznanie z różnymi metodologiami w zakresie zarządzania projektami (PMI, Prince2, Agile, Scrum)

"IT w nowoczesnej instytucji finansowej"

• wiedza dotycząca architektury IT Banku (szyna danych, interfejsy zewnętrzne, architektura rozwiązań w obszarze płatności)
  • omówienie WEB API i interfejsów bankowych
  • zasady działania architektury rozwiązań aplikacyjnych w urządzeniach samoobsługowych (bankomaty, wpłatomaty, opłatomaty, recyclery)
  • systemy regułowe stosowane w banku, przykłady zastosowań
  • przekazanie wiedzy o zasadach testowania oprogramowania
  • omówienie procesu wytwarzania i wdrażania aplikacji – agile i scrum w praktyce, podejście projektowe
  • omówienie procesu tworzenia aplikacji mobilnych
  • zagadnienia dotyczące wirtualizacji środowisk testowych, self-provisioning infrastruktury, architektury środowiska do budowania i deploymentu oprogramowania

Kandydaci chcący przystąpić do programu, proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: ack@ue.katowice.pl. Prosimy o zawarcie w treści e-maila poniższych informacji oraz dołączenie CV:

- Imię i nazwisko,
- Nazwa Uczelni,
- Wydział,
- Kierunek,
- Rok studiów,
- Nr albumu,
- E-mail,
- Tel. kontaktowy.
- Nazwa jednej ścieżki kształcenia: "IT w nowoczesnej instytucji finansowej"

W temacie e-maila prosimy wpisać: "Corporate Readiness Certificate".

Uwaga!

Zapisy na ścieżki: "Service Management” oraz "Project Management" zostały zakończone.

Termin nadsyłania zgłoszeń do ścieżki "IT w nowoczesnej instytucji finansowej" upływa 11 marca br., godzina 12:00.

Test kwalifikacyjny dla kandydatów, którzy prześlą zgłoszenia po 5.03
przeprowadzony będzie w dniu 12 marca 2014 r. o godzinie 15:30 w sali 420B.