Studenci UE Katowice w finale Międzynarodowej Olimpiady

Już po raz czwarty studenci naszej Uczelni brali udział w V Międzynarodowej Studenckiej Olimpiadzie z języka rosyjskiego, literatury i kultury organizowanej przez Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta w Kaliningradzie (Rosja).

Do finału, który odbył się 23 i 24 maja 2016 r. zakwalifikowały się trzy osoby: student Rafał Beń, Kyrylo Dvornikov i Antonina Siauruk. Z radością informujemy, że student Kyrylo Dvornikov zdobył zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji finałowej (na drugim z trzech poziomów językowych), a student Rafał Beń otrzymał szczególne wyróżnienie (na pierwszym poziomie językowym).

W konkursie brali udział przedstawiciele 25 krajów Europy, Azji i Afryki. Uczestników zjednoczyło zamiłowanie do języka i kultury rosyjskiej, a motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady była rosyjska i międzynarodowa kinematografia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom!