Przejdź do menu Przejdź do treści

Student UE Katowice mistrzem świata

W dniach 14-15 października w Tauron Arenie Karków rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas rozgrywanych w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do XVIII Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym oraz XXIII Mistrzostwach Europy Karate Fudokan. Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wywalczył mistrzostwo świata!

Zawody zgromadziły ponad 2 tysiące zawodników z 38 państw. Jednym z reprezentantów Polski w kategorii młodzieżowców (18-20 lat) był Michał Sowa, student II roku na kierunku Analityka gospodarcza. Dla Michała był to już trzeci start w Mistrzostwach Świata. Naszemu studentowi udało się wywalczyć mistrzostwo świata, tym samym poprawiając swój wynik z 2014 roku z Genewy.

Michał startował również w konkurencji kata drużynowe na XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan i wraz z kolegami z reprezentacji (Krzysztofem Buczkiem z UJ Kraków oraz Konradem Kardasem z Politechniki Opolskiej) zdobyli brązowy medal.