Światowy Tydzień Mózgu 2015

Od 16 do 19 marca 2015 r. zapraszamy do CINiBA na wykłady i warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2015 (ang. Brain Awareness Week).

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Udział we wszystkich spotkaniach jest nieodpłatny. Zapraszamy.

Uniwersytet Śląski już po raz szósty zorganizuje obchody tego wydarzenia. W ramach imprezy odbędą się otwarte wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z wiadomościami na temat ludzkiego mózgu i umysłu, przedstawionymi w ciekawej, popularnonaukowej formie. Osobom zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy na ten temat, CINiBA proponuje warsztaty wyszukiwania informacji w źródłach internetowych i bibliotecznych.

Tydzień Mózgu 2015 organizowany jest przez studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.

Szczegóły na stronie: www.ciniba.edu.pl