Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza

Weź udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza i dołącz do elitarnego grona absolwentów jedynej takiej Szkoły w Polsce! Spotkaj się z najlepszymi ekonomistami i poznaj studentów z innych polskich uczelni. Wygraj główną nagrodę w konkursie dla najzdolniejszych autorów.

Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza to trzydniowe seminarium z najlepszymi polskimi ekonomistami organizowane już po raz jedenasty przez Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).

Odbędzie się ono w dniach 8-10 maja 2015 r. (rozpoczęcie w piątek o godz. 9.00, zakończenie w niedzielę ok. godz. 16.00) w Warszawie, a jego tematem będzie: "Co zrobić, aby Polska szybciej doganiała Zachód?".

W ramach seminarium odbędą się spotkania i wykłady, do poprowadzenia których zaprosiliśmy m.in.:

• prof. Leszka Balcerowicza - Przewodniczącego Rady FOR,
  • Ryszarda Petru – Przewodniczącego Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich,
  • prof. Dariusza Adamskiego – specjalistę od prawa ekonomicznego i Europejskiego,
  • Aleksandra Łaszka – Głównego Ekonomistę FOR,
  • dr. Andrzeja Rzońca – członka Rady Polityki Pieniężnej.

Ponadto wszyscy uczestnicy tegorocznej Szkoły wezmą udział w Konferencji Regionalnej "Free Market Road Show", która odbędzie się 8 maja br. FMRS to także jedno z największych wydarzeń dotyczących wolności gospodarczej oraz bieżących problemów ekonomicznych w Europie. Organizatorem głównym jest Austrian Economics Center w Wiedniu a FOR jest lokalnym partnerem projektu. Temat tegorocznej edycji to: "How to Create Growth? Entrepreneurs wanted". W poprzednich edycjach w dyskusjach udział brali m.in. dr Richard Rahn (był m.in. doradcą Prezydentów Reagana i Busha seniora), Dan Mitchell (Cato Institute), Tom G. Palmer (Atlas Economic Research Foundation), prof. Enrico Colombatto (ICER, Univeristy of Turin), John Fund (Wall Street Journal) i prof. Leszek Balcerowicz.

Kto może wziąć udział?
Do udziału w Jesiennej Szkole Leszka Balcerowicza zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów, tegorocznych absolwentów oraz doktorantów (do 32 roku życia), którzy interesują się sprawami polskiej i światowej gospodarki. Jeśli spełniasz powyższe warunki - aplikuj!

Jak aplikować?
Wystarczy napisać pracę konkursową na jeden z dwóch wybranych tematów (forma: artykuł prasowy, objętość tekstu: do 5 tys. znaków ze spacjami) oraz przesłać ją do 13 kwietnia br. poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.for.org.pl.

Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 30 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane o wynikach mailowo i telefonicznie do 27 kwietnia 2015 r.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:
www.for.org.pl/pl/Wiosenna-Szkola-Leszka-Balcerowicza-2015