Wykłady Członka Zarządu NBP

25 maja br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach gościliśmy na wykładach prof. Eugeniusza Gatnara, Członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Przedstawiciel Zarządu Banku wygłosił wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku pt. "Aktualna sytuacja ekonomiczna na świecie". Natomiast w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego pan profesor poprowadził spotkanie pt. "Bank - zaufanie na całe życie".

Prof. Eugeniusz Gatnar pełni funkcję kierownika Katedry Analiz Gospodarczych i Finansowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jest autorem wielu prac naukowych, odbył staże naukowe w Ecole Superieure de Commerce w Tuluzie, University of Strathclyde w Glasgow, University of Cambridge, Arnhem Business School w Arnhem. Prowadził wykłady z analizy danych finansowych w University of Central Switzerland w Lucernie. Był członkiem Komitetów Naukowych międzynarodowych konferencji m.in. w Berlinie, Freiburgu i Dreźnie. Za swoje prace uzyskał nagrody indywidualne Ministra Edukacji Narodowej. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej informacji na stronie: www.nbp.pl