Zajęcia studyjne kierunku International Business

W dniach 25.01 i 1.02 studenci naszej Uczelni brali udział w zajęciach i warsztatach studyjnych w ramach cyklicznych spotkań z praktyką gospodarczą realizowanych na zajęciach "Research and Development and Innovation Management".

Studenci kierunku International Business, w ramach zajęć "Research and Development and Innovation Management" pod kierunkiem dr. Bartłomieja J. Gabrysia brali udział w zajęciach i warsztatach studyjnych realizowanych w Abyss Glass oraz Business Link Katowice.

Cykliczne spotkania z praktyką gospodarczą realizowanie corocznie na zajęciach, stanowią doskonałe uzupełnienie zajęć teoretycznych, pokazując realny proces tworzenia nowych rozwiązań i ich przeobrażania w rynkowo weryfikowalne przedsięwzięcia.

Spotkanie z założycielem Abyss Glass Group sp. z o.o. dotyczyło prezentacji ścieżki, jaką firma przeszła od pomysłu – związanego z technologią interaktywnych luster – do wdrożenia i prezentacji wybranych technologii. Spotkanie miało charakter prezentacji, a także częściowo warsztatu dla studentów.

Spotkanie z menedżerem Business Link Katowice dotyczyło prezentacji jaką przechodzą innowacyjne start-up’y i w jaki sposób mogą uzyskać pomoc. Spotkanie rozpoczęła prezentacja osiągnięć wybranych organizacji, które rozpoczęły swoją działalność w Business Link Katowice. Następnie studenci zapoznali się z zasadami funkcjonowania i potencjalnymi obszarami w których przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie na etapie wprowadzania innowacji oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.