4 edycja International Week

W dniu 17 października 2016 o godz. 10.00 w Auli im. prof. Z. Messnera JM Rektor, prof. Robert Tomanek uroczyście zainaugurował czwartą edycję International Week pod nazwą New Frontiers in Finance and Accounting na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

Dziekan Wydziału, prof. Andrzej Piosik wskazał główne cele imprezy, którymi są: stworzenie wielokulturowego wydarzenia, które stanie się zachętą zarówno dla studentów jak i wykładowców do poznania nowych i odległych krajów, a także do zdobycia wiedzy akademickiej i doświadczeń wynikających z pracy w międzynarodowym środowisku.

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ok. 150 studentów oraz 20 wykładowców z całego świata! Obok znanych i lubianych, udało nam się także zaprosić nowych Gości, którzy mamy nadzieję na stałe wpiszą się w dydaktykę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Nasi Goście pochodzą z takich krajów jak: USA, Kazachstan, Niemcy, Belgia, Serbia, Chorwacja, Czechy, Ukraina, Rosja, Węgry, Holandia.

Nasi studenci reprezentowali nie tylko Wydział Finansów i Ubezpieczeń, ale także pozostałe Wydziały Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uczelnie Partnerskie. Do wydarzenia zaprosiliśmy przebywających w naszej Alma Mater studentów z całego świata, którzy spędzają z nami semestr lub dwa w ramach programów/umów mobilności studenckiej.

W tym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy zmienioną formułę zajęć. Każdy ze studentów wybiera dwa przedmioty. Można łączyć rachunkowość z etyką, podatki z angielskim specjalistycznym, seminarium biznesowe z finansami.

Szczegóły na stronie internetowej International Week.