45. Urodziny Spodka – koncert i dzień otwarty

22 października Spodek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce, symbol Katowic, ikona architektury, obchodził swoje 45. urodziny. Nasz Uniwersytet był partnerem tego wydarzenia.

W sobotę odbył się niepowtarzalny koncert oraz dzień otwarty, podczas którego m.in. można byłozwiedzić Spodek ze znanymi osobami, w tym z naszym Prorektorem ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. Sławomirem Smyczkiem, wziąć udział w debacie "Spodek – wczoraj, dziś i jutro" z udziałem naszego eksperta dr. Artura Grabowskiego. Tego wieczoru, podczas zamkniętego bankietu odbyła się także Charytatywna Licytacja "Krzesła dla Iskierki". Na aukcję swoje krzesła przekazały znane osoby m.in. Krystyna Janda, Marcin Krupa, Wojciech Saługa, prof. Violetta Skrzypulec, czy Adam Michnik. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji Iskierka.

Koncert polskich gwiazd dla Spodka na 45. urodziny hali

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Lady Pank, grupa Myslovitz, raper Miuosh i zespół Kaliber 44, wokalista i lider TSA Marek Piekarczyk oraz zespół Cree - to oni wystąpili na jednej scenie podczas urodzin Spodka.

Artyści  zabrali uczestników koncertu w sentymentalną podróż. Zabrzmiały utwory, które śpiewał cały Spodek, zespołów takich jak Metallica, Depeche Mode, Deep Purple, czy wokalistów: Erica Claptona, Leonarda Cohena czy Joe Cockera.

Bilety na koncert można było nabyć poprzez platformę: www.ticketpro.pl oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn.

Dla naszych studentów przygotowaliśmy specjalną akcję, podczas której można było zdobyć wejściówki na koncert. Szczegóły również na Facebooka.

Takiego koncertu jeszcze w Spodku nie było! Poza muzycznymi emocjami, wspominano największe wydarzenia sportowe i rozrywkowe, które zapisały się na kartach historii tej wyjątkowej hali. Ponadto wiele ciekawostek, wywiadów i multimedialnych projekcji. Wieczór poprowadzili Piotr Baron i Piotr Stelmach.

Więcej o urodzinach Spodka na stronie internetowej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Dzień Otwarty i debata nt. przyszłości Spodka

W tym wyjątkowym dniu po Spodku oprowadzały znane osoby, w tym Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. Sławomir Smyczek. Odbyła się także debata nt. przyszłości Spodka z udziałem urbanistów, socjologów, architektów i ekonomistów. Odpowiedzieli oni na pytanie: "Co dalej ze Spodkiem?". Naszą uczelnię  reprezentował dr Artur Grabowski z Katedry Ekonomii, ekspert ekonomii sportu. Debatę poprowadził Kamil Durczok.

10:00 – specjalne zwiedzanie Spodka z prof. Sławomirem Smyczkiem (czas przejścia ok. 45 min.)

12:00 – debata "Spodek – wczoraj, dziś i jutro" z udziałem m.in. dr. Artura Grabowskiego, Ireneusza Dudka – organizatora Festiwalu Rawa Blues, Piotra Uszoka – prezydenta Miasta Katowice w latach 1998-2014; moderuje Kamil Durczok.

Program dnia otwartego obejmował także: ślizgawki na z lodowisku, animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców, malowanie laurek i wyświetlanie prac na ekranie przed obiektem oraz spotkania ze znanymi sportowcami: Mariuszem Czerkawskim, Piotrem Gruszką, Andrzejem Supronem i innymi.

Uczestnicy wydarzeń mogli również zapoznać się z oferta dydaktyczną naszej Uczelni na specjalnym stoisku.

Więcej o Dniu Otwartym na stronie internetowej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

O Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 45 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek mieszczą 11 000 osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel.

Spodek, wraz z sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju.