"CINiBA" w Wielkim Słowniku Ortograficznym PWN

Miło nam poinformować, że skrót "CINiBA" znalazł się w zaktualizowanym wydaniu "Wielkiego słownika ortograficznego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji". Wiemy już, jak prawidłowo używać akronimu CINiBA!

W wydaniu zaktualizowanym "Wielkiego słownika ortograficznego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji" został uwzględniony nowy skrótowiec! Jest to o tyle doniosła wiadomość, iż dotyczy naszej biblioteki.

CINiBA (= Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) CINiB-ie, CINiB-ę.

Wiemy już, jak poprawnie odmieniać skróconą wersję "CINiB-y"!

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w wyniku którego uruchomiona została nowoczesna biblioteka naukowa. CINiBA mieści się przy ulicy Bankowej 11.

Biblioteka dysponuje największym na Górnym Śląsku księgozbiorem z zakresu nauk społeczno-ekonomicznych. Obok zbiorów tradycyjnych książek i czasopism gromadzi również zbiory elektroniczne (serwisy e-czasopism, statystyczne i fotograficzne bazy danych), bazy danych on-line oraz CD-ROM. Informacje o zbiorach i usługach biblioteki znaleźć można na stronie internetowej: www.bg.ue.katowice.pl