Diamentowy Turniej

W dniach 21-23. listopada br. po raz pierwszy na Śląsku odbył się Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich.

Zyskał on nazwę "Śląski Diament 2014" i został zorganizowany przez Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" UE w Katowicach wraz Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Folklorystycznym "Silesianie". Współorganizatorem był także Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. S. Hadyny.

W ramach turnieju konkurowały pary z różnych zakątków Polski m. in. z Warszawy, Gdańska, Rzeszowa, Poznania, Nowej Rudy, z regionu Podlasia, a także z Puław i okolic Krakowa. "Śląski Diament" został świetnie odebrany zarówno przez uczestników, jak i organizatorów. Ci drudzy mają jednocześnie nadzieję, że stanie on się stałym punktem w kalendarzu kulturalnych wydarzeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Leszek Żabiński, Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła oraz Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok Gościnnie wystąpił Integracyjny Klub Tańców Polskich z Poznania.

Relacja w TVP Katowice: https://www.youtube.com/watch?v=lJoa3yhLfhE&feature=youtu.be