Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO z naszym udziałem

W ramach Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO naszą Uczelnię podczas sesji tematycznej "Uczelnie wyższe. Współpraca i komunikacja między nauką a biznesem." reprezentował prof. UE dr hab. Robert Tomanek. Sesję tłumaczoną symultanicznie zaplanowano na 6 października 2015 r. w godz. 11.30-13.00 (część I) i 13:45-15:00 (część II) w sali konferencyjnej nr 24 Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Kadry dla transportu – ich jakość, przyszłe potrzeby. Szkolnictwo wyższe i podyplomowe w Polsce na rzecz transportu i logistyki – wiodące ośrodki i specjalizacje. Współpraca uczelni i instytutów badawczych z firmami transportowymi. To tylko niektóre tematy, które zostały poruszone w ramach sesji.

Pełna agenda

Jak podaje organizator – Grupa PTWP S.A., Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO to największe międzynarodowe spotkanie branży logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem Kongresu było stworzenie najważniejszego wydarzenia logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej – unikalnego forum wymiany opinii i doświadczeń, które wytycza kierunki dyskusji na temat branży TSL w Europie, jest głosem branży w dyskusjach z regulatorami, a także miejscem spotkań branży logistycznej z kontrahentami. Podczas Kongresu zaprezentowane zostały światowe doświadczenia i rozwiązania liderów sektora logistycznego.

W Kongresie wzięli udział eksperci międzynarodowej branży TSL, przedstawiciele samorządu oraz krajowej i europejskiej administracji – wśród nich Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej oraz osoby odpowiedzialne za strategie wiodących firm reprezentujących główne gałęzie branży logistycznej z Polski i Europy.

Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO jest organizowany z inicjatywy Grupy PKP CARGO, która podejmuje wiele działań na rzecz promocji szeroko rozumianej działalności logistycznej w Polsce i Europie. PKP CARGO jako pomysłodawca organizacji tego wydarzenia otrzymało tytuł Sponsora Strategicznego.

Więcej o kongresie na: www.kongreslogistyczny.eu