Gala Sportu Akademickiego Klubu Uczelnianego AZS

"Wreszcie możemy to powiedzieć!" - tymi słowami rozpoczęła się pierwsza Gala Sportu Akademickiego Klubu Uczelnianego AZS naszego Uniwersytetu.

fot. Sylwester Śmigielski

Gala odbyła się 13 listopada 2015 r. w katowickim klubie Variete. W rolę prowadzących Gali wcielili się Agata Nowak i Łukasz Turlej. Oni to poprowadzili część oficjalną, która miała na celu wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych sportowców KU AZS UE Katowice oraz podziękowanie trenerom i władzom Uczelni, za cały zeszłoroczny wkład i pomoc wniesione w nasz Klub.

Część rozrywkową rozpoczął występ gwiazdy programu "Mam Talent" i naszej studentki, Klaudii Walencik. Pod koniec występu podano kolację, a zaraz po rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Na Gali obecnością zaszczycili nas m.in. v-ce Prezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun, Prezez Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Bogusław Oleksy, oraz Pani v-ce Prezes Beata Widawska. Władze naszej Uczelni reprezentował prof. UE dr hab. Robert Tomanek, Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju.

W kategorii na najlepszą sportswomen sezonu 2014/2015 pierwszą nagrodę otrzymała Wioletta Komisarczyk. Najlepszym sportsmenem wyłoniony został Marcin Lewandowski. Oni to brali udział w największej liczbie Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska, gromadząc tym samym największą ilość punktów stypendialnych.

Swoim wkładem, elegancki Bal uświetnili także sponsorzy. Wśród nich znalazły się takie firmy jak Unilever, Jeronimo Martins, Coca-Cola, Echo TAXI, Lidl, Miasto Katowice, Uniwersytet Ekonomiczny, Księgarnia Matras, Fotobudka4u. Partnerzy medialni to telewizja TVP Katowice i Radio Katowice, a także portal dlaStudenta.pl. Warto wspomnieć, że Gala została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego.

Była to pierwsza tego typu impreza KU AZS UE Katowice organizowana na tak dużą skalę. Galę połączoną z Balem Sportowca można uznać za wielki sukces i naukę na przyszłe lata. Goście bawili się wyśmienicie, jedzenie było smaczne, a muzyka bardzo taneczna.

Już teraz czekamy na Galę AZS w roku 2016!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć