Gratulacje dla Uniwersytetu Ekonomicznego

Miło nam poinformować, że 26 stycznia 2017 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otrzymał podziękowania i gratulacje od Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Akademii Olimpijskiej za naukowy i dydaktyczny wysiłek włożony w krzewienie idei olimpijskiej.

Polska Akademia Olimpijska przeprowadza konkurs w celu promowania naukowej refleksji nad sportem i olimpizmem. Coraz częściej zainteresowanie studentów i doktorantów wychodzi poza uczelnie sportowe, przestaje być tematem samym w sobie, a zyskuje znaczenie kontekstowego oddziaływania na wiele obszarów nauki. W uroczystości uczestniczyła Irena Szewińska Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Członkini Międzynarodowego Komitetu, dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, przedstawiciele uczelni, wydziałów, promotorzy oraz członkowie Polskiej Akademii Olimpijskiej.

podziekowania

Głównymi obszarami zainteresowań laureatów VII Konkursu Polskiej Akademii Olimpijskiej na prace magisterskie, rozprawy doktorskie oraz publikacje naukowe z zakresu edukacji olimpijskiej i olimpizmu były ekonomia, prawo, socjologia, filozofia.

W Konkursie Kapituła w kategorii "prace magisterskie" przyznała nagrodę w kategorii I dla naszego absolwenta Wojciecha Sałabuna za pracę "Igrzyska Olimpijskie w aspekcie rewitalizacji miasta gospodarza". Praca przygotowana została pod kierunkiem dr Agnieszki Lorek w Katedrze Polityki Społecznej i Gospodarczej na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Szczegóły

Konkurs Polskiej Akademii Olimpijskiej odbywa się raz na dwa lata. W niedługim czasie zostanie ogłoszony regulamin kolejnej edycji konkursu. Nagrodą główną jest wyjazd na sesje naukowe do Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej do Olimpii - źródła idei olimpijskiej.

Więcej informacji na stronie: www.olimpijski.pl